Pro zájemce o studium

Pro zájemce o studium

Pro zájemce o studium
Pro veřejnost

Pro veřejnost

Pro veřejnost
Pro studenty

Pro studenty

Pro studenty

Příprava k maturitě může být i zábavná

Žáci Střední školy hotelnictví a společného stravování zavítali do Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové.

Příprava k maturitě může být i zábavná

Žáci Střední školy hotelnictví a společného stravování zavítali do Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové, kde se v rámci výuky zaměřené na přípravu ke státní maturitě zúčastnili praktického literárního semináře na téma: ...„takovýchto žen je velmi málo na světě…“ Tematická lekce byla věnována spisovatelce Boženě Němcové, u které si v příštím roce připomeneme 150. výročí úmrtí.

Žáci velmi zajímavou a zábavnou formou zjišťovali informace ze života, díla a korespondence regionální autorky. Ve skupinkách se zamýšleli nad jejím nelehkým osudem, pracovali s textem tištěným i digitálním, a dokonce měli možnost si vyzkoušet i čtečku elektronických knih. V praxi to znamená, že dvoučlenné skupinky studentů se rozběhly po všech prostorách i patrech rozsáhlé budovy a plnily úkoly, které vycházely z pracovních listů připravených knihovnou.

Literární lekci žáci zakončili tím, že spolužáky seznámili se svojí prací, s novinkami a zajímavostmi, které o Boženě Němcové zjistili. „Akce v knihovně se mi velmi líbila. Mám pocit, že teď vím o Boženě Němcové snad úplně všechno. Rád bych si toto zopakoval i těsně před maturitou,“ říká spokojeně student 1. H Jiří Zima.

Celé dění včetně prezentace probíhalo pod odborným dohledem lektorky Marie Štyndlové, která tento seminář v knihovně připravila. „Studenti pracovali senzačně. Vůbec si nepřáli, abych jim pomáhala, což není úplně obvyklé. Při prezentacích prokázali dobrou týmovou práci a velkou dávku samostatnosti,“ zhodnotila návštěvu studentů z teplické hotelovky Marie Štyndlová.

Mgr. Vlasta Drobná

Bakaláři

Přihlášení do programu pro školní administrativu Bakaláři.

Bakaláři

Dostupnost webové aplikace je omezena každý den mezi 15:00-22:30 hod.

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Facebook