Pro zájemce o studium

Pro zájemce o studium

Pro zájemce o studium
Pro veřejnost

Pro veřejnost

Pro veřejnost
Pro studenty

Pro studenty

Pro studenty

Střípky z DM _ květen 2017

Na rozdíl od dubna bylo v květnu vcelku hezké počasí a přálo tak různým aktivitám ve venkovním prostředí. Domov mládeže toho samozřejmě rád využil a žáci s vychovateli volný čas mohli užívat aktivně.

Střípky z DM _ květen 2017

Nejprve jsme se vydali na zdejší EKO farmu, kde byla domluvená prohlídka chovaných zvířat. Při příchodu na místo jsme ale zjistili nemilé překvapení v podobě nepřítomnosti majitelky a zvířata byla mimo výběh na pastvinách. V prostorách byla pouze drůbež a vracející se stádo koz. Z prohlídky se tedy stala fajn procházka.

     Žáci poměrně velkou část volna trávili na přilehlém kurtu, kde hráli tenis a fotbal. Prostor kurtu jsme také využili při dovednostní soutěži v trefování míčem protihráčovi láhve s vodou. Během hry si žáci zasoutěžili, pobavili se a vydali energii při běhání za míčem.

       O věcné ceny si dále zasoutěžili při poznávací soutěži. Nejdříve se všichni rozdělili do dvojic a v okolí DM vyhledávali cedulky s čísly, podle kterých byla navolená neznámá místa v okolí. Následně podle dodaných indícií museli rozpoznat místo a vydat se tam. Pokud místo určili správně, našli zde shodnou cedulku, kterou měli za úkol přinést a tím dokázat, že se na místo dostavili. Všichni úspěšní byli odměněni věcnou cenou a nejrychlejší dvojce bonusem navíc.

     Vybraní žáci vypomáhali s obsluhou hostů ve školní jídelně, kde se postarali o večeře žáků a pedagogů, kteří přijeli na výlet do zdejších skal. Jiní pomohli výsadbou květin před budovou DM k vytvoření hezčího prostředí.

     Využívaná byla i jízdní kola k projížďkám po okolí. S jedním žákem, který projevil zájem, se vychovatel vydal i po části trasy, která vedla po silnici i mírným terénem a zavedla je do katastru celkem čtyř okolních obcí a krásné přírody.   

               Pavel Fiedler, vychovatel DM    

foto zde          

Bakaláři

Přihlášení do programu pro školní administrativu Bakaláři.

Bakaláři

Dostupnost webové aplikace je omezena každý den mezi 15:00-22:30 hod.

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Facebook