Pro zájemce o studium

Pro zájemce o studium

Pro zájemce o studium
Pro veřejnost

Pro veřejnost

Pro veřejnost
Pro studenty

Pro studenty

Pro studenty

Projekt byl ukončen

Kreativním gastronomem již na Střední škole IV

Název programu: Rozvoj tvůrčích schopností a dovedností dětí a mládeže - rozvoj talentů

Název projektu: Kreativním gastronomem již na střední škole IV

Předpokládané datum zahájení projektu: 20. 11. 2015

Předpokládané datum ukončení projektu: 30. 06. 2016

Cíle projektu:

Cílem projektu je vyhledat žáky s praktickým nadáním v oboru číšník, barman a v oboru hotelnictví a rozvíjet jejich talent dovednostním tréninkem. Podpora účasti těchto žáků na soutěžích pořádaných odbornými asociacemi.

Schválené klíčové aktivity:

I. část školní soutěže, výběr žáků

II. práce se žáky nad rámec výuky – každé pondělí odpoledne od 15 – 17 hodin

III. příprava na soutěž pořádanou odbornými asociacemi

Schválená dotace: 22 000,- Kč

Závěrečná zpráva:

Projekt "Kreativním gastronomem již na střední škole IV" proběhl podle plánovaných fází.

Nejprve proběhlo v rámci Gastrodne 20. 11. 2015 školní kolo soutěže „Ukaž, co umíš“. Žáci oboru kuchař měli za úkol připravit jednoduchý salát.  Přihlásilo celkem 19 žáků. Byli vybráni 4 žáci, kteří se projektu účastnili celý školní rok. Vedl je pan Jiří Hencl a kroužek byl nazván stejně jako projekt Kreativní gastronom.  Pro obor číšník byla vyhlášena soutěž „CUP COMPETETION“ v přípravě míchaných nápojů před hostem“. Ze soutěže bylo shromážděno 6 žáků, kteří se účastnili barmanského kroužku, který vedla UOV Ivana Brandejsová. Kreativní práce žáky velmi bavila, především příprava na konkrétní soutěže.

Žáci kroužku se zúčastnili šesti soutěží.

Soutěže Svačinka roku s Rio Mare jsme se zúčastnili již po třetí. Už potřetí nám byla udělena bramborová medaile za čtvrté místo. Nevadí, těší nás, že jsme se probojovali do finále mezi 15 nejlepších receptů. Reprezentovala nás Monika Linhartová, 2. M.

Soutěž Bramborový salát Saxana 2015 se koná každoročně na Masarykově náměstí v Náchodě. Letos jsme vyslali tým ve složení Karel Renčín a Monika Linhartová. Získali 1. místo!

Gastrojunior 2016 - Žákyně 3. ročníku oboru Hotelnictví, Kamila Otradovská, reprezentovala naši školu v soutěži číšníků. Jejím soutěžním úkolem bylo připravit čaj pro dvě osoby a zakomponovat do něj nebo k němu čerstvé ovoce. V kuchařském klání reprezentoval naši školu student 3. ročníku Jiří Tomáš. Jako hlavní surovinu si vylosoval kuřecí prsíčka a jako doplňkové suroviny zázvor, jablko a sýr ricottu. Jeho úkolem bylo připravit pokrm, který bude obsahovat vylosované ingredience. Nevešel se do časového limitu a získal trestné body, které ho posunuly do poloviny startovního pole.

Číšníci a barmani se zúčastnili soutěže JUNIOR BEER COMPETITION - MMX CUP 2016 v Praze. Soutěž se konala pod záštitou CBA a Martin Kostelecký pro nás získal 3. místo.

Dne 14. 4. 2016 se XXI. ročník národní soutěže kuchařského a cukrářského umění s mezinárodní účastí GASTRO HRADEC VITANA CUP 2016. Soutěžese zúčastnil také student naší školy Karel Renčín, který se umístil na 3. místě!

Poslední soutěží byla Gastroštafeta 2016 ve Velkém Meziříčí. Žáci naší školy, Hanka Grimová a Honza Fiebinger v této soutěži zvítězili!

Kreativita našich žáků, individuální přístup a možnost realizovat vlastní nápady se tak zúročil.

Cíle projektu byly naplněny.

Bakaláři

Přihlášení do programu pro školní administrativu Bakaláři.

Bakaláři

Dostupnost webové aplikace je omezena každý den mezi 15:00-22:30 hod.

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Facebook