Pro zájemce o studium

Pro zájemce o studium

Pro zájemce o studium
Pro veřejnost

Pro veřejnost

Pro veřejnost
Pro studenty

Pro studenty

Pro studenty

Roman Hromas – absolvent 2010

Školní léta

 Za dob studií na Střední škole hotelnictví a společného stravování v Teplicích nad Metují jsem získal pracovní návyky a naučil se mnoho o organizaci práce, z čehož jsem v začátcích svého podnikání těžil. Ze školy jsem si odnesl zejména to, že nejčastěji člověk vzpomíná na přísné učitele. Z předmětů marketing a právo jsem si vzal mnoho poznatků o chování ve společnosti. Z předmětů ekonomie a účetnictví zase informace o finančnictví. Z dalších předmětů jsem pak posbíral určité střípky, které v celku tvořily základ pro všeobecný přehled. Zkrátka, měl jsem na čem stavět.

Pracovní úspěchy

 Po maturitě, kterou jsem zakončil nástavbové studium tady v Teplicích nad Metují, jsem začal pracovat v Česká společnosti Partners Financial Services, a.s., která u nás zahájila svou činnost v červnu roku 2007. Její hlavní aktivitou je poskytování finančního poradenství. Naším heslem je „Finanční poradenství JINAK“. V současnosti je firma Partners největší finančně poradenskou společností na českém trhu, s více než miliardovým ročním obratem a téměř půl milionem klientů.

Za 5,5 roku se nám povedlo vybudovat pobočky v Broumově, Náchodě, Hradci Králové a Kopidlně. Ve firmě pracuji jako manažer a mám celou řadu úkolů. Například zajišťuji funkčnost našich poboček a s tím spojenou personalistiku a marketing. Naším cílem je řízený růst, tím pádem řeším i věci týkající se expandování do dalších měst. Na to navazuje také oblast klientské činnosti, zejména starost o oblast vyjednávání atraktivních podmínek ve finančních institucích pro naše klienty. Já osobně neustále dbám na své další a další vzdělávání. Důkazem toho je úspěšné zakončení vzdělávacího cyklu EFPA a získání titulu EFA.

Roman Hromas dnes

Dnes žiji život, o kterém se mi nikdy ani nesnilo. Mám dvě krásné zdravé děti, velkou rodinu, jsem obklopen poctivými a férovými lidmi. Můj osobnostní růst míří vzhůru a podnikání se stalo mým koníčkem i životním stylem. A co je na tom všem to nejlepší? To, že moje počínání má smysl a když se otočím, vidím šťastnější a spokojenější lidi. Na druhou stranu je mnoho práce ještě stále přede mnou…

V letošním roce náš absolvent, Roman Hromas, finanční poradce Partners Financial Services, a.s., získal prestižní evropský certifikát European Financial Advisor. Tím potvrdil, že je odborníkem s vysokými odbornými znalostmi, kompetencemi a etickými zásadami. Tento certifikát vlastní v současné době pouze 157 top finančních profesionálův celé České republice.

Romane, moc gratulujeme

Vlasta Drobná

JOSEF RYCHTR – absolvent 2000

Školní léta, soutěže, úspěchy

Tento absolvent se už během studia stal hvězdou a zároveň postrachem všech gastronomických soutěží a klání v regionu, v republice i na mezinárodním kolbišti. Všude tam byl vždy na některém z prvních tří míst.

  • Gastrosalon Hronov – zlato
  • Gastrojunior Brno – bronz, stříbro
  • Gastro HK – 4 x stříbro, 6 x zlato a 2 x absolutní vítěz

V roce 1999 se Josef Rychtr stal členem juniorského národního týmu, kde společně s těmi nejlepšími mladými gastronomy objížděli soutěže světového jména (Varšava, Lucemburk, Erfurt, Glasgow)… Všude tam získávali medaile.

Když dovršil 21 let, stal se členem seniorského národního týmu a opět sklízí úspěchy (Moskva, Singapur, Chicago, Glasgow…)  V roce 2003 se Josef Rychtr stává Kuchařem roku.

Pracovní úspěchy

Po maturitě pracuje:

  1. Francouzská restaurace Obecní  dům Praha – zástupce šéfkuchaře
  2. Savoy Praha - šéfkuchař
  3. Kampa  Fish  Praha - šéfkuchař
  4. Zámek Mcely (pětihvězdičkový), Nymburk - šéfkuchař
  5. Soukromé podnikání (vlastní restaurace Culinary Aroma - Obchodní dům Harfa ) počet míst až 550

Vzpomínky na studia na SŠHSS Teplice nad Metují

„Na školu vzpomínám s láskou. Tento kraj jsem si přímo zamiloval. Bez teplické školy bych nebyl tam, kde jsem dnes. Dala mi příležitost se dostat mezi kuchařskou elitu, která mě začala vnímat a já mohl ukázat, co ve mně je. Mým cílem je v nedaleké budoucnosti postavit moderní mini hotel v Krkonoších, který bude splňovat ty nejvyšší kritéria v gastronomických a ubytovacích službách.“

Milá příhoda:

„Z maturitního plesu jsem musel odejít dříve, než moji spolužáci. Ve dvě ráno totiž odjížděl náš národní tým do zahraničí na soustředění, takže jsem si ples tak úplně neužil. Ale nevadilo mi to…“

Zdena Jansová, učitelka odborného výcviku o J. Rychtrovi:

„Pepa byl jeden z mála, který přesně věděl, co chce a za tím si šel.  Byl absolutně cílevědomý a zodpovědný. Jsem moc ráda, že mi právě tento člověk prošel rukama...“

Bakaláři

Přihlášení do programu pro školní administrativu Bakaláři.

Bakaláři

Dostupnost webové aplikace je omezena každý den mezi 15:00-22:30 hod.

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Facebook